You must be at least 21 years old to use our website

By using our website, you agree to view cannabis content, pricing, and promotional discounts and incentives
Pickup at Select store Open order type
  • Glue Cheese Bulk Flower by Common Citizen

Glue Cheese Bulk Flower

Sativa
$6.00/1 g

Buy more and save

From 1 g — add more and pay less per gram.

WEIGHTPRICE
1 g
$6.00($6.00/g)
3.5 g(⅛ oz)
$15.00 $21.00($4.29/g)
7 g(¼ oz)
$28.00 $42.00($4.00/g)
14 g(½ oz)
$52.00 $84.00($3.71/g)
28 g(1 oz)
$94.00 $168.00($3.36/g)
56 g(2 oz)
$188.00 $336.00($3.36/g)
70 g(2½ oz)
$240.00 $420.00($3.43/g)
Choose a store...

Available at:

  • LIV Grand Rapids

    3769 28th Street Southeast, Grand Rapids, MI 49512

  • LIV Detroit

    12604 East Jefferson Avenue, Detroit, MI 48215

  • LIV Pontiac

    45671 Woodward Avenue, Pontiac, MI 48341

Product description

Glue Cheese, a sativa hybrid, brings strong sense of creativity, relaxation, and sociability, making it an excellent choice for a well-rounded experience. With flavor notes defined by cheese, earthy, and herbal undertones, Glue Cheese delivers a delightful sensory journey to complement its potential wellness benefits.
---
Common State: Time to Shine
Feelings: Creative, Hungry, Relaxing, Sociable
Aroma: Cheese, Earthy, Herbal
---
Species: Balanced Hybrid
Lineage: Secret Cheese x Original Glue
May relieve: Pain, Headaches, Stress
Flavor: Cheesy, Diesel, Herbal, Spicy, Pine

Details

Strain Typesativa
StrainSATIVA

Similar items

Stay in the loop

Sign up to receive the latest news and exclusive offers.

By signing up you're agreeing to receive emails and text messages from LIV Cannabis Company.