Your bag is empty
You must be at least 21 years old to use our website
We’ll automatically apply offers you qualify for to your order when you checkout
From 1 g — add more and pay less per gram.
| WEIGHT | PRICE | |
|---|---|---|
1 g | $6.00 | ($6.00/g) |
3.5 g(⅛ oz) | $15.00 | ($4.29/g) |
7 g(¼ oz) | $28.00 | ($4.00/g) |
14 g(½ oz) | $52.00 | ($3.71/g) |
28 g(1 oz) | $94.00 | ($3.36/g) |
56 g(2 oz) | $188.00 | ($3.36/g) |
70 g(2½ oz) | $240.00 | ($3.43/g) |
Available at:
3769 28th Street Southeast, Grand Rapids, MI 49512
12604 East Jefferson Avenue, Detroit, MI 48215
45671 Woodward Avenue, Pontiac, MI 48341
Glue Cheese, a sativa hybrid, brings strong sense of creativity, relaxation, and sociability, making it an excellent choice for a well-rounded experience. With flavor notes defined by cheese, earthy, and herbal undertones, Glue Cheese delivers a delightful sensory journey to complement its potential wellness benefits.
---
Common State: Time to Shine
Feelings: Creative, Hungry, Relaxing, Sociable
Aroma: Cheese, Earthy, Herbal
---
Species: Balanced Hybrid
Lineage: Secret Cheese x Original Glue
May relieve: Pain, Headaches, Stress
Flavor: Cheesy, Diesel, Herbal, Spicy, Pine
| Strain Type | sativa |
|---|---|
| Strain | SATIVA |